У 80-х роках завдяки заводу  збудовано профілакторій. В селище  підведено природний газ, зроблено очисні споруди, Ладан телефонізувався.

До розпаду СРСР це підприємство  мало загальносоюзне значення та до п'яти тисяч робітників і службовців. Було оснащене новою технікою. Його вироби експортувалися в 36 країн світу. З 1995 р. - завод у великому занепаді і економічній кризі. Унікальне виробництво, до якого у державних мужів, здається, немає ніякого діла. У 2005  році його перейменували на завод «Пожспецмаш».

З будівель монастиря збереглися Покровський собор, збудований 1765 р. у стилі бароко, Миколаївська церква (сер, ХІХ ст.), келії, в яких мешкали монахи (нині квартири), залишки муру та підземний потайний хід.

Зараз ведуться реставраційні роботи на території монастиря по відродженню Свято-Покровського собору. З 2003 року частково діє Свято-Вознесенська церква.

Під час тимчасової фашистської окупації життя селища було паралізоване. Все навкруги зруйновано. Багато молоді  вивезено в Німеччину. Корінне населення селища  піддано теророві, в результаті якого винищувались цілими сім'ями старики, жінки і діти.

Уродженець Ладана - В. П. Бульба під час війни з японськими мілітаристами в 1945 р. повторив подвиг О. М. Матросова.

Загальна кількість населення Ладана нині  становить 7800 чоловік.

В останній час в селищі реконструйовано центральну частину головної магістралі - вул. Миру, заводську площу. Вигляд їх докорінно змінився. Селище має всі перспективи для подальшої розбудови і розвитку.

У корінного населення, яке народилося в Ладані, в яких батьки зрослися з ладанською землею, переважно у всіх є прізвиська. Ось пройдемось по вулиці Радянській. Романки - по діду Роману (Бульба), Бруси, Баси, Смагли, Босяки, Соломки, Терещенці, Горщенці, Писарчуки, Пізніхірі - ці прізвиська спадкоємні.

Дісталось від сельчан і лайливим жіночкам. Дуже лайлива баба Палажка набула прізвисько "Баба ляп - ляп", інша, коли говорила, то слина летіла з рота - Слюнявка. Жив у Ладані поляк без руки, так і зветься їх рід "Безрукі". За смуглявий колір обличчя один ладанчанин носить прізвисько "Узбек" і т.ін.

Є ще прізвиська: Шкурники, бо вичиняли шкіри різних тварин, Табуни - від коней, яких вони розводили. Залишила про себе згадку баба "Муха" - дуже швидка в роботі і розмові жінка. Поширені прізвища: Бульба, Маслик, Оленич, Тітуленко, Науменко, Руденко.

У Ладані збереглись топонімічні назви вулиць і кутків. Вулиця Радянська - звивається довгою змійкою - стара назва її Свиняча. Говорять, що цією вулицею (коли ще там було дворів 5) ганяли на пасовисько монастирських свиней. Терещенський куток - тут проживав Масликівський рід, що жив єдиною родиною. Оленічівський хутір: на ньому оселилася велика родина Оленичів. П'ятихатки - було всього 5 хат. Помірки - давня назва, про походження залишається тільки гадати. Є ще в Ладані хутори: Новосілля, Собачий, Березина.

Селище поділяється на сім основних частин: Гора або Центр, Стадіон (тут знаходиться стадіон "Авангард"), Березина (раніше це був окремий хутір), Сінопункт (тут знаходились ферми, бригади), П'ятихатки (раніше було всього 5 дворів), Кремль - називається місце, де раніше був жіночий монастир.

В Ладані є ставок - це місце називається Возгребельне. Тут завжди проходить свято Івана Купала. Біля ставка розпалюють велике багаття, а люди, котрі поприходили гуляти, кожен собі розкладає невеличке вогнище. Виходить так, що велике багаття горить унизу, а сотні маленьких вогників  -  по горбах між стрункими березами. Хто хоч раз побував на цьому святі, обов'язково захоче потрапити сюди ще і запам'ятає його на все життя.

Як їдеш з Ладана у с. Подище, то спускаєшся з Циганської гори. Називають її так тому, що раніше неподалік жив циган, в якого була кузня.

По дорозі з Ладана на село Подище діяв ще один завод – цегельний. Хоч на сьогоднішній день він не працює, та ця частина території ще й зараз називається Кирпічне.

В кінці Ладана, поблизу річки, місцевість називають "Водокачки". Тут раніше накачували воду. Трохи далі  - криниця з дуже доброю водою. Вона збереглася з давніх часів. Це місце так і називають "Криничка". А ще далі розташувався яр. В ньому навіть в спеку прохолодно, тому його називають "Холодний".

Серед ладанчан є відомі люди, які зробили великий внесок в розвиток культури. Це – заслужений артист України Б. Харитонов, композитор М. Збарацький, режисер театру В. Булатова.

Ладан... Сиві віки промчалися на конях над твоїми просторами. Багато бачив ти негараздів на своєму віку. Та вижив, бо тримає тебе на світі Віра!

 

1 | 2 | 3